tuib_3

Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayicileri İçtimai Birliği Dergisi, Son Sayısında Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan’ın Haberine ve Başkan Yardımcımız Necip Fazıl Kaymak’ın Röportajına Yer Verdi

Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayicileri İçtimai Birliği Dergisi son sayısında, Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan’ın haberine yer verdi. Üç ayda bir yayımlanan dergide ayrıca Başkan Yardımcımız Necip Fazıl Kaymak ile özel bir röportaj gerçekleştirildi. 

Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan, Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği'nin (TÜİB) 14 Mayıs 2022 tarihinde Azerbaycan Bakü’de düzenlenen 5. Genel Kurul Toplantısı’na katılarak görüşlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada, iki ülke ticaretinin gelişmesi için iş insanlarından beklentilerinin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Aşan, TÜİB’den önümüzdeki dönemde bu birlikteliğin geliştirilmesi, ekonomik ve ticaret alanında büyütülmesi açısından büyük hizmetler beklediklerini ifade etti.

Hem Finans Ofisi özelinde yapılan çalışmalar hem de Türkiye-Azerbaycan arasındaki iş birliklerine yönelik görüşlerini dergi okurlarıyla paylaşan Finans Ofisi Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak röportajda, geçtiğimiz Mart ayında Finans Ofisimiz ile Azerbaycan Cumhuriyet Merkez Bankası arasında imzalanan Mutabakat Zaptına yönelik soruları da cevapladı. 

Röportajda uluslararası bağlamda finteklerin gelişimini değerlendiren Kaymak, Türkiye’de finteklerin mevcut durumu ve geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşarak, Finans Ofisi olarak fintek alanında yürüttükleri çalışmalar hakkında kısaca bilgi verdi.

Haberin ve röportajın tamamına ulaşmak için tıklayınız.