UEZ_2022

Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne Katıldı

Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından "Yeni Geleceği Birlikte Yaratalım" temasıyla düzenlenen, iş ve ekonomi dünyasının önemli aktörlerini bir araya getiren Uludağ Ekonomi Zirvesi, 7 Ekim 2022 tarihinde Sapanca’da başladı. 

Zirvenin açılışında, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu’nun moderatörlüğünde; Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve P&G Global COO’su Shailesh Jejurikar’ın konuşmacı olarak yer aldığı "Türkiye’nin Yeni Gelecek Vizyonu” başlıklı panel düzenlendi. 

Panel kapsamında görüşlerini katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Aşan, İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) yer alacaklardan ‘Katılımcı Belgesi’ almalarını isteyeceklerini belirterek, "İFM’nin bünyesinde ‘Tek Durak Büro’ adında tek merkezden bütün problemleri çözebileceğimiz bir yapı oluşturduk. Bu kapsamda, özellikle gelecek yabancı misafirler için bir gün içerisinde çalışma izinlerini, birkaç gün içerisinde de iş yeri açma izinlerini çıkartabilecek bir hıza ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Prof. Dr. Aşan, Finans Ofisimiz tarafından, finansal teknoloji alanında yapılan düzenlemelere ve çalışmalara da değinerek, gelecek dönemde “Milli Fintek Strateji Belgesi”nin kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.  Ayrıca, Finans Ofisimiz bünyesinde hazırlanan “Türkiye Fintek Rehberi”nin tamamlanmak üzere olduğunu, bunun da yakın zamanda sektörün istifadesine sunulacağını ifade etti.