ikaf_2023_news

Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan “İç Anadolu Kariyer Fuarı”na Katıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla ilk defa 2019 yılında gerçekleşen bölgesel kariyer fuarları kapsamında düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23) bu yıl Anadolu Üniversitesinin ev sahipliğinde 4 Mayıs 2023 tarihinde gençler ile buluştu.

Finans Ofisi Başkanımız Prof. Dr. Göksel Aşan, etkinliğin ilk gününde, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Özdemir ve Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Derneği Başkanı Cemal Yangın’ın da katılım sağladığı, “Kariyer Konuşalım” adlı panelde öğrenciler ile bir araya geldi.

“Bulduğunuz her fırsatı yaptığınız işte uzmanlaşmak için kullanın”

Uzmanlaşmanın kariyer yolculuğundaki önemine vurgu yapan Prof. Dr. Aşan, öğrencilere buldukları her fırsatı yaptıkları işte uzmanlaşmak için kullanmalarını önerdi.

Kariyer alanında insan kaynağının “piramit gibi yukarıya doğru gittiğini” ifade eden Prof. Dr. Aşan, “Bu öyle bir şey ki yukarı doğru çıktıkça içinizden bir sürü kişi elenecek. Şurada gördüğümüz gruptaki insanlar, piramitte yukarı doğru çıktıkça elenecekler. Emin olun bulunduğunuz pozisyonda rekabeti çok fazla hissetmeyeceksiniz. Kimse bulunduğunuz yerde çok fazla işinizi tehdit etmez ama yukarı doğru çıkmaya başladıkça ya eleyenlerden ya da elenenlerden olacaksınız” ifadelerini kullandı.